Sponsorlu Bağlantılar


Katy Perry’nin dövmelerinin anlamı

Katy Perry, canı istedikçe dövmeler yaptırıyor. Peki, bu dövmelerin anlamları nedir?

Katy Perry’nin en eski dövmesi olan, 18 yaşında yaptırdığı sol el bileğinde “Jesus(İsa)” yazıyor. Perry, dindar bir aileden geliyor. Sadece İncil şarkıları dinleyerek büyüdü ve 2001’de kendi İncil albümünü çıkardı, o zamanlar adı Katy Hudson’dı. Hayatında her zaman dini eğitim olan Perry, bunu sürekli hatırlatan İsa dövmesi taşıyor.

Katy Perry, 2009 yılının Temmuz ayında ayak bileğine gülen çilek dövmesi yaptırmıştı. Bu 2. dövmeyi yaptırmadan önce Twitter’a, “Bu gece 2. dövmemin ne olacağını düşünüyorum. 15 ay önce dünyaca ünlü bir şarkıcı değildim, şimdi ise ünlüyüm. Bunun şerefine bir çizgi film karakter çileği yaptıracağım” demişti ve dövmeyi yaptırdıktan sonra da, “İşte benim yeni küçük arkadaşım… Sizce adı ne olmalı?” diye sormuştu. Katy Perry, ilk albümü One Of The Boys’un başarısını anmak için bu dövmeyi yaptırmıştı. Ayrıca, aylarca konser turlarında meyve ve en önemlisi çilek kostümleri giymişti.

Katy Perry bu dövmeyi Haziran 2010’da eski nişanlısı Russell Brand ile evlenmeden 4 ay önce yaptırmıştı ve Sanskritçe “Anuugacchati Pravaha” yazan sözün anlamı: “Akışına bırak” demek. Sanskritçe, Russell ve Katy için o zamanlar önemli olan Hindistan’da konuşulmaktadır.

Katy Perry, Kasım 2011’de diğer ayak bileğinin üzerine çilekli nane şekeri dövmesi yaptırdı. Çilek One Of The Boys albümünü simgelerken, naneli şeker Teenage Dream albümü döngüsü ve California Dreams Turunu simgeler. Albüm kapağında “Teenage Dream” yazısı var, naneli bir yazı tipiyle. Ayrıca Katy’nin konserlerde giydiği nane şekerli kostümleri var. 


Yorumlar

  1. cansu diyor ki:

    . .l .( )) l a – . ..));)):

  2. gaye erdek milla diyor ki:

    katy perry seni çok seviyorum yerim seni yha

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: